Kiegyensúlyozott vércukorszint
A glicin jelentős mértékben csökkenti a glükóz – így a szénhidrátok – vércukorszintet emelő hatását. Növeli az inzulin hatékonyságát, miközben magának az inzulinnak a szintjét alig befolyásolja. Ezzel szemben a szervezet számára előnyös glükagon hormon szintjét emeli, amely az inzulin hatását ellensúlyozza. Emellett segít mérsékelni az inzulinrezisztencia során gyakran tapasztalható magas vérzsírszintet is.
Bőrfiatalítás és bőregészség
A bőrünk nagy arányban tartalmaz kollagént, amelynek egyik fő alkotóeleme a glicin. A kollagén peptidek bőrfeszesítő, ránctalanító, hidratáló és bőrfiatalító hatásait széles körben kutatták, és ezek a jótékony tulajdonságok nagyrészt a glicin magas koncentrációjának köszönhetők. A glicin kollagénnel, C-vitaminnal, szőlőhéj- és magkivonattal, valamint bioflavonoidokkal kombinálva kiváló belső támogatást nyújt a bőr fiatalos megjelenéséhez.
Idegrendszeri támogatás
A glicin kisebb dózisban fokozza az éberséget és javítja az agyi mikrokapillárisok vérkeringését, ami hozzájárulhat a mentális frissességhez és a koncentráció javításához.
Méregtelenítés
Bár jelenleg csak állatkísérletek támasztják alá, a kutatások szerint a glicin javítja a máj és a vese működését, valamint fokozza a glutation nevű, erős méregtelenítő és antioxidáns hatású anyag termelődését.
Alvás
Embereken végzett kutatások is igazolják a glicin alvásra gyakorolt pozitív hatását. A lefekvés előtt, elszopogatva elfogyasztott 3 gramm glicin javítja az alvás minőségét, gyorsítja az elalvást, csökkenti a túl korai ébredést, és még kevesebb alvás esetén is kipihentebb érzetet biztosít. Érdekes megállapítás, hogy hat óra alvás glicinnel gyakran jobb alvásminőséget eredményezett, mint nyolc óra glicin nélkül.
A glicin édesítőszerként is kiváló!
Mellékízmentes, hőálló, és édesítő ereje a kristálycukoréval közel azonos. A polialkoholokkal (például xilit, maltit, eritrit) ellentétben nem okoz bélrendszeri panaszokat. Az édes íz mögött nem „üres kalória” rejlik, hiszen a glicin egy aminosav, amelyet szervezetünk fehérjeként kezel. Az édes íz cukorforrást jelez a szervezet számára, és a glicinből szükség esetén valóban képes cukrot előállítani, így nem okoz vércukorszint-csökkenést (hipoglikémiát). Ezen felül a glicin mérsékli a szénhidráttartalmú ételek vércukorszint-emelő hatását, így különösen alkalmas sütemények és egyéb édességek édesítésére.
Élethosszabbító hatás
Állatkísérletek szerint a csökkentett kalóriabevitel – megfelelő mikro- és makrotápanyag-ellátás mellett – jelentősen növeli az élettartamot. Ezt a hatást majmokon is igazolták, és részben embereknél is megfigyelték (bár hosszú távú kalóriamegvonásos kísérleteket embereken etikai okokból nem végeznek, így például a telomerek hosszának vizsgálatából következtetnek). A kalóriamegvonásnál is nagyobb, akár 40%-os élettartam-növekedést értek el egérkísérletek során a metionin nevű aminosav bevitelének korlátozásával. Később hasonló eredményt tapasztaltak akkor is, amikor az egerek étrendjét jelentős mennyiségű glicinnel egészítették ki. Ennek oka, hogy a glicin csökkenti a táplálékkal bevitt metionin hasznosulását, ezáltal kiegyensúlyozza a fehérjékből felszívódó aminosavak arányát a vérben. Emberek esetében ezt még nem vizsgálták, de valószínűsíthetően hasonló hatásra lehet számítani. Mivel a legtöbb élelmiszer jelentős mennyiségben tartalmaz metionint, a gyakorlatban nehezen kivitelezhető a metioninszegény étrend. Az étkezés után elfogyasztott glicin – például glicinnel édesített desszert vagy ital formájában – azonban képes utánozni a metioninszegény étrend élethosszabbító hatását, mivel csökkenti a metionin felszívódását.